Arvokisajoukkueet

2019

MM Budapest

EM Düsseldorf

MM U17 ja U20 Torun

EM U17 ja U20 Foggia

EM U23 Plovdiv

MM Veteraanit Kairo

EM Veteraanit Cognac

2018

MM-kilpailut Wuxi

Naiset kalpa: Anna Salminen
Miehet kalpa: Jaakko Paavolainen, Teemu Seeve, Topias Tauriainen, Niko Vuorinen

EM-kilpailut Novi Sad

Naiset kalpa: Michaela Kock, Inka Mikkilä, Anna Salminen
Miehet kalpa: Jaakko Paavolainen, Teemu Seeve, Topias Tauriainen, Niko Vuorinen

NUORET 

MM-kilpailut Verona

POJAT KALPA U17: Akseli Heinämaa, Julius Jutila, Matias Kallio
TYTÖT KALPA U17: Outi Jaakkola, Laura Pöysti, Rilla Ritakallio
POJAT KALPA U20: Ellis Saavalainen, Joonas Savelainen, Topias Tauriainen, Jussi Terho
TYTÖT KALPA U20: Outi Jaakkola, Inka Mikkilä, Linn Sundquist, Anna Vuorinen 
POJAT FLORETTI U17+U20: Ilmari Heiskari, Ilkka Saarela, Santeri Ylitervo
TYTÖT FLORETTI U17+U20: Eva Hautala 

EM-kilpailut U23 Jerevan

TYTÖT U23: Anna Salminen ja Sofia Tauriainen

EM-kilpailut U17 ja U20 Sotši 

POJAT KALPA U17: Akseli Heinämaa, Julius Jutila, Matias Kallio, Tuomas Ojala
TYTÖT KALPA U17: Outi Jaakkola, Laura Pöysti, Rilla Ritakallio, Hannah Saavalainen
POJAT KALPA U20: Ellis Saavalainen, Joonas Savelainen, Topias Tauriainen, Jussi Terho
TYTÖT KALPA U20: Outi Jaakkola, Inka Mikkilä, Linn Sundquist, Anna Vuorinen 

VETERAANIT 

MM-kilpailu Livorno

Kalpa naiset 50+: Soitiala, Suvantola, Tallroth-Kock, Wiens,
Kalpa naiset 60+: Lehtonen, Nylund
Kalpa naiset 70+: Lindeman, Polkko, Someroja
Floretti naiset 50+: Wiens
Floretti naiset 70+: Someroja
Kalpa miehet 50+: Heiskari, Keskiniva, Kyllijoki
Kalpa miehet 60+: Bade, Käyhty
Kalpa miehet 70+: Lauhio, Paakkanen, Seppänen
Floretti miehet 50+: Heiskari, Keskiniva
Säilä miehet 50+: Heiskari, Keskiniva
Kalpa naiset joukkue: Soitiala (50), Tallroth-K (50), Lehtonen (60), Nylund (60), Someroja (70), Lindeman (70)
Floretti naiset joukkue: Wiens (50), Tallroth-Kock (50), Someroja (70), Lindeman (70)
Kalpa miehet joukkue: Kyllijoki (50), Heiskari (50), Bade (60), Käyhty (60), Seppänen (70), Lauhio (70)

EM-kilpailu, joukkue Alkmaar

Naiset kalpa Grand Veterans (60-70v): Polkko Seija, Nylund Johanna, Lundgren Sirpa, Someroja Marja-Liisa, Lindeman Irma
Naiset kalpa Veterans (40-50v): Hämäläinen Hilla, Sohlberg Elina, Hyvönen Nina, Soitiala Paula, Tallroth-Kock Lena
Naiset floretti Grand Veterans (60-70v): Lundgren Sirpa, Someroja Marja-Liisa, Lindeman Irma
Naiset floretti Veterans (40-50v): Hämäläinen Hilla, Enright Irene, Santaholma Anna, Wiens Varpu, Tallroth-Kock Lena

2017

MM-kilpailut Leipzig

Naiset kalpa: Suvi Lehtonen, Anna Salminen, Sofia Tauriainen
Miehet kalpa: Alexander Lahtinen, Tatu Nuotio,  Jaakko Paavolainen,  Niko Vuorinen 
Floretti naiset: Irene Enright

EM-kilpailut Tblílisi

Naiset kalpa: Michaela Kock, Suvi Lehtonen, Inka Mikkilä, Anna Salminen
Miehet kalpa: Alexander Lahtinen,  Jaakko Paavolainen,  Niko Vuorinen 

NUORET

MM-kilpailut U17 ja U20  Plovdiv

Kalpa U17 tytöt: Fogde Julia, Jaakkola Outi, Ritakallio Rilla
Kalpa U17 pojat: Heinämaa Akseli, Jutila Julius, Kallio Matias
Kalpa U20 tytöt: Jaakkola Outi, Salminen Sara, Tauriainen Sofia, Vuorinen Anna
Kalpa U20 pojat: Kiljander Oskar, Savelainen Joonas, Tauriainen Topias, Ellis Saavalainen

EM-kilpailut U23 Minsk

POJAT U23: Jaakko Paavolainen
TYTÖT U23: Anna Salminen ja Sofia Tauriainen

EM-kilpailut U17 ja U20  Plovdiv

Kalpa U17 tytöt: Fogde Julia, Jaakkola Outi, Ritakallio Rilla, Terho Liisa 
Kalpa U17 pojat: Heinämaa Akseli, Jutila Julius, Kallio Matias, Skogster Amos
Kalpa U20 tytöt: Salminen Sara, Tauriainen Sofia, Vuorinen Anna
Kalpa U20 pojat: Panelius Rufus, Kiljander Oskar, Savelainen Joonas, Tauriainen Topias

VETERAANIT

MM-kilpailut Maribor

Kalpa miehet 70v: Ilari Saarinen, Ilkka Seppänen, Markku Varjo
Floretti miehet 50v: Mika Heiskari            
Floretti miehet 70v: Ilkka Seppänen                                             
Säilä miehet 50v: Mika Heiskari                                                   
Kalpa naiset 50v: Paula Soitiala, Varpu Wiens, Leila Suvantola, Maija Tuominen 
Kalpa naiset 60v: Sirpa Lundgren, Ritva-Leena Lehtonen                               
Kalpa naiset 70v: ML Someroja, Seija Polkko                      
Floretti naiset 50v: Varpu Wiens                                                  
Floretti naiset 60v: Sirpa Lundgren                                              
Floretti naiset 70v: Marja-Liisa Someroja

EM-kilpailut Chavari

Floretti miehet: Heiskari Mika, Keskiniva Arto
Säilä miehet: Keskiniva Arto
Kalpa miehet: Lauhio Seppo, Pietinen Jukka, Keskiniva Arto, Saarikko Janne, Saarinen Ilari, Seppänen Ilkka, Sergun Eduard, Vuorinen Juha
Kalpa naiset: Someroja Marja-Liisa , Polkko Seija, Soitiala Paula, Suvantola Leila, Tallroth-Kock Lena, Tuominen Maija, Wiens Varpu
Floretti naiset: Someroja Marja-Liisa, Wiens Varpu

2016

Olympiavuosi, ei MM-kilpailua.

EM-kilpailut

Naiset kalpa: Catharina Kock, Michaela Kock, Suvi Lehtonen, Anna Salminen
Miehet kalpa: Alexander Lahtinen, Kasper Roslander,Teemu Seeve, Niko Vuorinen

NUORET

MM-kilpailut

POJAT KALPA U17: Topias Tauriainen,Oskari Kiljander, Jüri Tihane
TYTÖT KALPA U17: Outi Jaakkola, Julia Fogde, Rilla Ritakallio
POJAT KALPA U20: Oliver Mattsson, Jaakko Paavolainen, Rufus Panelius, Topias Tauriainen
TYTÖT KALPA U20: Inka Mikkilä, Sara Salminen, Ilona Syvälä, Sofia Tauriainen
POJAT FLORETTI U20: Oskari Taponen

EM-kilpailut U23

POJAT U23: Gunnar Gräsbeck ja Oliver Mattsson
TYTÖT U23: Anna Salminen ja Sofia Tauriainen

EM-kilpailut U17 ja U20

POJAT U17: Topias Tauriainen, Oskari Kiljander, Jüri Tihane, Joonas Savelainen
TYTÖT U17: Outi Jaakkola, Julia Fogde, Hannah Saavalainen ja Rilla Ritakallio

POJAT U20: Oliver Mattsson, Jaakko Paavolainen, Rufus Panelius, Ellis Saavalainen
TYTÖT U20: Inka Mikkilä, Ilona Syvälä, Sofia Tauriainen, Anna Vuorinen

2015

Naiset EM ja MM
Catharina Kock
Michaela Kock
Suvi Lehtonen
Anna Salminen

Miehet EM ja MM
Alexander Lahtinen
Kasper Roslander
Teemu Seeve
Niko Vuorinen

KALPA JUNIORIT U20 

Tytöt, EM

Anna Salminen
Sara Salminen
Ilona Syvälä
Sofia Tauriainen

Tytöt, MM

Selma Mustonen
Anna Salminen
Sofia Tauriainen

Pojat, EM

Kimmo Kaakinen
Markus Kyllönen
Valter Mickwitz
Jaakko Paavolainen

Pojat, MM

Markus Kyllönen
Valter Mickwitz
Jaakko Paavolainen

KALPA JUNIORIT U17 

Tytöt, EM

Julia Fogde
Inka Mikkilä
Linn Sundquist
Anna Vuorinen

Tytöt, MM

Inka Mikkilä
Linn Sundquist
Anna Vuorinen

Pojat, EM

Joachim Kock
Oskar Kiljander
Max Mikkilä
Ellis Saavalainen

Pojat, MM

Joachim Kock
Max Mikkilä
Ellis Saavalainen

2014

KALPA SENIORIT 

Naiset EM 

Catharina Kock
Michaela Kock
Suvi Lehtonen
Terhi Lumme

Naiset MM 

Catharina Kock
Michaela Kock
Suvi Lehtonen
Terhi Lumme

Miehet EM 

Dennis Bade
Alexander Lahtinen
Kasper Roslander
Niko Vuorinen

Miehet MM 

Alexander Lahtinen
Rasmus Mellanen
Kasper Roslander
Niko Vuorinen

KALPA JUNIORIT U20

Tytöt, EM

Selma Mustonen
Anna Salminen
Sara Salminen
Sofia Tauriainen

Tytöt, MM

Anna Salminen
Ilona Syvälä
Sofia Tauriainen

Pojat, EM

Thomas Jack
Markus Kyllönen
Pauli Lappalainen
Valter Mickwitz

Pojat, MM

Thomas Jack
Markus Kyllönen
Valter Mickwitz

KALPA JUNIORIT U17 

Tytöt, EM

Lina Huusko
Inka Mikkilä
Sara Salminen
Sofia Tauriainen

Tytöt, MM

Inka Mikkilä
Sara Salminen
Sofia Tauriainen

Pojat, EM

Ville Kaakinen
Joachim Kock
Rufus Panelius
Ellis Saavalainen

Pojat, MM

Ville Kaakinen
Joachim Kock
Ellis Saavalainen

2013

KALPA SENIORIT 

Miehet, EM

Alexander Lahtinen
Kasper Roslander 
Teemu Seeve 
Niko Vuorinen 

Miehet, MM

Alexander Lahtinen
Kasper Roslander
Teemu Seeve
Niko Vuorinen 

Naiset, EM

Catharina Kock
Michaela Kock
Terhi Lumme
Emma Karstunen

Naiset, MM

Catharina Kock
Michaela Kock 
Terhi Lumme 
Anna Salminen 
 

KALPA JUNIORIT U20 

Pojat, EM

Gunnar Gräsbeck
Rasmus Mellanen
Valter Mickwitz
Markus Kyllönen 

Pojat, MM

Gunnar Gräsbeck
Rasmus Mellanen
Valter Mickwitz

Tytöt, EM

Ester Bálint
Anna Salminen
Sara Salminen
Selma Mustonen

Tytöt, MM

Ester Bálint
Anna Salminen
Ilona Syvälä 

 

KALPA KADETIT U17 

Pojat, EM

Valter Mickwitz
Jaakko Paavolainen
Axel Neergaard
Santeri Anttila

Pojat, MM

Valter Mickwitz
Jaakko Paavolainen
Axel Neergaard

Tytöt, EM

Ilona Syvälä 
Sara Salminen
Sofia Tauriainen
Vera Pallasvesa 

Tytöt, MM

Ilona Syvälä 
Sara Salminen
Sofia Tauriainen
 

FLORETTI SENIORIT 

Naiset, MM

Irene Enright