Miekkailun U17/U20 MM-kilpailut, Kairo

3.4.2021 – 11.4.2021

Tulokset

Tulosseuranta >
Live seurata >
Kisasivut >

Tulostiedote joukkuekilpailu > tulossa...
Tulostiedote U20 >
Tulostiedote U17 >

U20 Kalpa pojat joukkue

32-cup: Suomi - Brasilia, voitto 45-39
16-cup: Suomi - Venäjä, tappio 26-45
Sijoitusottelut:
Suomi - Tsekki, voitto 45-39
Suomi - Viro, tappio 31-45
Suomi - Bulgaria, tappio 33-45
Loppusijoitus: Suomi 12. / 31 joukkuetta

U20 Kalpa tytöt joukkue

32-cup: Suomi - Turkki, tappio 41-42
Loppusijoitus: Suomi 19. / 23 joukkuetta

U17 Kalpa tytöt

Alkuerät: Inka Pallasvesa 3/6, Vilma Vehviläinen 2/6, Moa Lundell 1/6 (karsiutui jatkosta)
64-cup: 
Inka - SONT Emma ROU, tappio 6-15
Vilma - MILLETTE Marie-Frederique CAN, tappio 13-14  
Loppusijoitukset:
44. Inka Pallasvesa FIN
55. Vilma Vehviläinen FIN
63. Moa Lundell FIN

U17 Kalpa pojat

Alkuerät: Einar Rantala  1/6 (karsiutui jatkosta)
Loppusijatoitukset: 
83. Einar Rantala FIN
91 os.

U20 Kalpa tytöt

Alkuerät: Outi Jaakkola 4/6, Vilma Vehviläinen 2/5, Inka Pallasvesa 2/6 ---> Kaikki jatkavat pudotusotteluihin
128-cup: 
Outi suoraan 64-kierrokselle
Vilma - GUEHAM Maroua ALG, voitto 15-10
Inka - KECMAN Milica SRB, tappio 10-15 
64-cup:
Outi - MAZUR Yeva UKR, tappio 10-15 
Vilma - KIM Sieun KOR, tappio 9-15 
Loppusijoitukset:
45. Outi Jaakkola FIN
61. Vilma Vehviläinen FIN
83. Inka Pallasvesa FIN
113 os.

U20 Kalpa pojat

Alkuerät: Julius Jutila 4/6, Akseli Heinämaa 3/3, Einar Rantala 1/6 (karsiutui jatkosta)
128-cup:
Julius - KUMASHI Mihir USA, tappio 10-15
Akseli - PLANOJEVIC Jakov, SRB, voitto 15 - 8
64-cup:
Akseli - ALIEV Khalid AZE, tappio 12-15  
Loppusijoitukset:
56. Akseli Heinämaa FIN
74. Julius Jutila FIN
145. Einar Rantala FIN
159 os.

Tietoa kilpailusta

Kilpailukutsu >
Kilpailuaikataulu >

Suomen joukkueen ennakkotiedote >

Suomen joukkueen kisapäivät 
pe 9.4.   U20 kalpa, henk.koht. (tytöt ja pojat)
la 10.4.  U17 kalpa, henk.koht. (tytöt ja pojat)
su 11.4. U20 kalpa, JOUKKUE (tytöt ja pojat)

Suomen joukkueessa yhteensä 10 henkilöä - 7 miekkailijaa, 1 joukkueenjohtaja, 1 valmentaja ja 1 tukihenkilö.

Suomen joukkue
U17 kalpa tytöt: Vilma Vehviläinen, Inka Pallasvesa, Moa Lundell
U17 kalpa pojat: Einar Rantala
U20 kalpa tytöt: Outi Jaakkola
U20 kalpa pojat: Akseli HeinämaaJulius Jutila

U17 miekkailijoista Vilma, Inka ja Einar osallistuvat myös U20 sarjoihin.

Joukkeujohtaja: Minna Lehtola
Valmentaja: AndrasTóth

Kaikki kilpailuun ilmoitetut:
U17 kalpa tytöt >
U17 kalpa pojat >
U20 kalpa tytöt >

U20 kalpa pojat >
U20 kalpa tytöt joukkue >
U20 kalpa pojat joukkue >

Suomen MM-joukkueen valintakriteerit >

------------------

FIE Comex on kokouksessaan 20.2. päättänyt järjestää Kairon MM-kisat

 

Ladattavat tiedostot:

« Takaisin