Miekkailun U17 ja U20 MM-kilpailut Torun

6.4.2019 – 14.4.2019

Tulokset

Tulosseuranta >
Täydelliset tulokset >

Kisasivut >
Kisan fb-sivut >
Kisa-aikataulu >

Kalpa U20 tytöt joukkue

32-cup: Suomi-USA, tappio 33-45
Loppusijoitukissa Suomi 30. / 31 joukkuetta

Kalpa U20 pojat joukkue

32-cup: Suomi-Korea, tappio 27-45
Loppusijoitukissa Suomi 23. / 41 joukkuetta

Kalpa U17 pojat

Tulostiedote Heinämaa pronssi >
Tulostiedote Kuhta 64-sijoitus >
3. HEINÄMAA Akseli FIN
50. KUHTA Marko  FIN
120. PIRHONEN Petri FIN
143 os.

Kalpa U17 tytöt

74. PÖYSTI Laura FIN
77. SOHLBERG Oona FIN
111.TERHO Liisa FIN
118 os.

Kalpa U20 pojat

41. HEINÄMAA Akseli FIN
77. TAURIAINEN Topias FIN
121. KILJANDER Oskar FIN
166. JUTILA Julius FIN
192 os.

Kalpa U20 tytöt

66. JAAKKOLA Outi FIN
85. RITAKALLIO Rilla FIN
128. SAAVALAINEN Hannah    FIN
129. PÖYSTI Laura FIN
156 os.

Floretti U17 tytöt

95. HEISKARI Vilhelmiina FIN
110 os.

Floretti U17 pojat

77. YLITERVO Santeri FIN
121 os.

Floretti U20 tytöt

117. HEISKARI Vilhelmiina FIN
132. HAUTALA Eva FIN
135. HONKANEN Anniina FIN
144 os.

Floretti U20 pojat

117. HEISKARI Ilmari FIN
137. SAARELA Ilkka FIN
144. YLITERVO Santeri FIN
174 os.

Säilä U17 pojat

95. SIPOLA Elmeri FIN
108 os.

Tietoa kilpailusta

Kisapäivät ja kaikki kilpailuun ilmoitetut miekkailijat ja joukkueet: 
7.4.   Säilä U17 henk.koht. pojat
9.4.   Floretti U20 henk.koht. tytöt + pojat
10.4. Floretti U17 henk.koht. tytöt + pojat
11.4. Floretti U20 JOUKKE tytöt + pojat 
12.4. Kalpa U20 henk.koht. tytöt + pojat 
13.4. Kalpa U17 henk.koh. tytöt + pojat
14.4. Kalpa U20 JOUKKUE tytöt + pojat     

Suomen joukkueen ennakkotiedote >

SUOMEN U20 JOUKKUE: (henkilökohtainen- ja joukkuekilpailu)
U20 kalpa tytöt: Outi JaakkolaLaura Pöysti​Rilla RitakallioHannah Saavalainen
U20 kalpa pojat: Akseli HeinämaaJulius JutilaOskar KiljanderTopias Tauriainen
U20 floretti tytöt: Eva HautalaVilhelmiina HeiskariAnniina Honkanen
U20 floretti pojat: Ilmari HeiskariIlkka SaarelaSanteri Ylitervo

 

SUOMEN U17 JOUKKUE: (henk.koht. kilpailu)
U17 kalpa tytötLaura PöystiOona SohlbergLiisa Terho
U17 kalpa pojat: Akseli HeinämaaMarko KuhtaPetri Pirhonen
U17 floretti tytötVilhelmiina Heiskari
U17 floretti pojat: Santeri Ylitervo
U17 säilä pojat: Elmeri Sipola

Joukkeujohtaja: Minna Lehtola

--------------------------------------------         

Suomen joukkueen valintakriteerit >

Ladattavat tiedostot:

« Takaisin