Espoo Fencing Challenge 2017, U17 Epee Cadet Circuit
18.11.2017 – 19.11.2017
Tulokset
Results >
Tulosseurata >
Täydelliset tulokset >
Joukkuekilpailu
TYTÖT:
FINLAND1 8. / 26 joukkuetta
FINLAND2 16. / 26 joukkuetta
FINLAND3 25. / 26 joukkuetta
POJAT:
FINLAND1 11. / 31 joukkuetta
FINLAND2 19. / 31 joukkuetta
FINLAND3 21. / 31 joukkuetta
FINLAND5 29. / 31 joukkuetta
FINLAND4 28. / 31 joukkuetta
Henkilökohtainen kilpailu
TYTÖT
1. CANDREVA, Greta USA
2. BEDDINGFIELD, Claire USA
3. CALDERARO, Margherita ITA
3. YAMANAKA, Mina USA
---
6. JAAKKOLA, Outi FIN
56. RITAKALLIO, Rilla FIN
72. SAAVALAINEN, Hannah FIN
79. TERHO, Liisa FIN
84. SOHLBERG, Oona FIN
115. POYSTI, Laura FIN
124. AHNGER, Lila FIN
124. LEISTI, Miina FIN
129. SAASKILAHTI, Oona FIN
135. KARKOLA, Kassandra FIN
140 os.
POJAT
1. HERBST, Isaac USA
2. TEMIRYAEV, Alan USA
3. HANSEN, Jonas USA
3. MASON, Luke GBR
---
12. HEINAMAA, Akseli FIN
25. JUTILA, Julius FIN
31. KALLIO, Matias FIN
72. OJALA, Tuomas FIN
72. KYKKANEN, Robert FIN
81. PIRHONEN, Petri FIN
91. KERANEN, Miika FIN
95. ISOKANGAS, Ali FIN
96. KUHTA, Marko EM
103. TUOMINEN, Joona FIN
113. AFANASSIEV, Nikita FIN
119. PAHKALA, Pyry FIN
129. SANI, Ville FIN
134. RANTANEN, Joona FIN
136. RISSANEN, Aapo FIN
140. LOHIKOSKI, Urho FIN
141 os.
Information
Venue: Otahalli Espoo
Organizer: Espoo Fencing Club in cooperation with SM5L
Invitation >
Competition web page > Poster >
Competition FaceBook >
All entries / Kaikki kilpailuun ilmoitetut:
- Girls / tytöt >
- Boys / Pojat >
REFEREE SEMINAR by Marina Ganassin (EFC)
CC-kilpailun tuomareille pakollinen seminaari 18.11. klo 8:30. Seminaarin pitää EFC:n tuomarivalvoja
-----
SUOMEN JOUKKUEET SUNNUNTAIN JOUKKUEKILPAILUSSA, lue lisää >
POJAT
FIN1: Akseli Heinämaa (k), Julius Jutila, Matias Kallio, Tuomas Ojala
FIN2: Ali Isokangas, Pyry Pahkala, Petri Pirhonen (k)
FIN3: Robert Kykkänen (k), Marko Kuhta, Joona Rantanen
FIN4: Miika Keränen (k), Aapo Rissanen, Ville Sani
FIN5: Nikita Afanassiev, Urho Lohikoski (k), Joona Tuominen
TYTÖT
FIN1: Outi Jaakkola (k), Laura Pöysti, Rilla Ritakallio, Liisa Terho
FIN2: Hannah Saavalainen (k), Oona Sohlberg, Oona Sääskilahti
FIN3: Lila Ahnger, Miina Leisti, Kassandra Karkola (k)
--------------
Samana viikonvaihteenä järjestetään myös EFC:n U14 Circuit (myös Masters) sekä U12 ja U10 Masters-kilpailut, lue lisää >
--------------
Suomen joukkueiden nimäminen:
- Käytettävissä olevat miekkailijat ilmoittavat kiinnostuksensa sähköisen lomakkeen kautta viimeistään 10.11.
- Suomella saa olla 5 joukkuetta kummassakin sarjassa
- Valinta-ajankohta: HU-työryhmä nimeää joukkueet pian Heidenheim/Bonn CC-kilpailun jälkeen.
- Joukkuekilpailusta kiinnostuneiden tulee ilmoittautua kilpailuun (henkilökohtainen kilpailu) viimeistään 21.10.
- Yhdessä joukkueessa aina 4 miekkailijaa, joista 3 valitaan kansallisen rankingin perusteella, 1 miekkailija valitaan "wild card" -menetelmällä
- Ykkösjoukkue nimetään yllä mainitun periaatteen mukaisesti ja muut joukkueet huippu-urheilutyöryhmän näkemyksen mukaisesti.
--------------
Ilmoittautuminen: Ophardt ilmoittautuminen sulkeutuu 21.10.
Kilpailuun ilmoitetut miekkailijat ja tuomarit >
Lisenssivaatimus: Kilpailu vaati kansallisen kilpailulisenssin lisäksi EFC:n kv.lisenssin, lue lisää > Tilaus ja maksu 21.10. mennessä!
Lue liiton tiedotus myöhästyneen ilmoittautumisen tai puuttuvan kv. lisenssin sanktiomaksusta > Tässä kilpailussa sanktio on nolla euroa ylimenokauden takia.