U17 ja U20 MM-kilpailut 2017, Plovdiv
1.4.2017 – 10.4.2017
Tulokset
Täydelliset tulokset >
Tulosseuranta >
Live Streaming >
Kisasivut >
U20 pojat joukkue
32-cup: Suomi - Puola, tappio 35-45
Suomi 27. / 38 joukkuetta
U20 tytöt joukkue
32-cup: Suomi - Romania, tappio 36-45
Suomi 18. / 29 joukkuetta
U20 pojat
Alkuerät:
Savelainen 3/5 --> 128cup
Saavalainen 3/6 --> 128cup
Kiljander/6 --> 256cup
Tauriainen 1/6, karsiutui jatkosta
256-cup:
Kiljander - LYMANSKYI Pavlo UKR, tappio 13-15
128-cup:
Savelainen - NGUEFACK Lilian FRA, tappio 9-15
Saavalainen - HAZES Luuk NOR , tappio 14-15
Loppusijoitukset:
102. SAVELAINEN, Joonas
104. SAAVALAINEN, Ellis
136. KILJANDER, Oskar
163. TAURIAINEN, Topias
193 os.
U20 tytöt
Tulostiedote >
Alkuerät:
Taurainen 5/6
Vuorinen 5/6
Jaakkola 3/6
Salminen 3/6
128-cup:
Tauriainen - HOSNI Hana EGY, voitto 15-13
Vuorinen - BRYCH Barbara POL, tappio 4-15
Jaakkola - WEITBRECHT Sophia GER, tappio 10-15
Salminen - DYNER VILLA Karina CRC, tappio 8-15
64-cup:
Tauriainen - XING Yao CHN, tappio 13-15
Lopputulokset:
36. TAURIAINEN Sofia
67. VUORINEN Anna
90. JAAKKOLA Outi
94. SALMINEN Sara
154 os.
U17 pojat
Tulostiedote >
Alkuerät:
Heinämaa 4/6
Jutila 3/6
Kallio 2/6
128 cup:
Heinämaa - ALIEV Khalid KAZ, voito 15-9
Jutila - RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin IND, tappio 14,15
Kallio - BOUDUNOV Khasan KGZm tappio 4-15
64-cup:
Heinämaa - ZBIERADA Bartlomiej POL, tappio 10-15
Loppusijoitukset:
45 HEINAMAA Akseli
82 JUTILA Julius
96 KALLIO Matias
132 os.
U17 tytöt
Tulostiedote >
Alkuerät:
Jakkola 4/6 --> 64-cup
Fogde 3/6
Ritakallio 3/6
128-cup:
Fogde - Catherina Malvik NOR, tappio 11-15
Ritakallio - Chloe Daniel USA, tappio 11-15
64-cup:
Jaakkola - Mihaela Leonte ROU, tappio 13-15
Loppusijoitukset:
41. Outi Jaakkola
69. Julia Fodge
71. Rilla Ritakallio
104 os.
Tietoa kilpailusta
Suomen MM-joukkue
U17 tytöt: Fogde Julia, Jaakkola Outi, Ritakallio Rilla
U17 pojat: Heinämaa Akseli, Jutila Julius, Kallio Matias
U20 tytöt: Jaakkola Outi, Salminen Sara, Tauriainen Sofia, Vuorinen Anna
U20 pojat: Kiljander Oskar, Savelainen Joonas, Tauriainen Topias, Ellis Saavalainen
Suomen joukkueen joukkuejohtajina toimivat Kimmo Puranen (U17) ja Wieslaw Koniczek (U20).
Kisa-aikataulu:
U17 kalpa tytöt 1.4.
U17 kalpa pojat 3.4.
U20 kalpa tytöt 5.4. ja joukkue 7.-8.4.
U20 kalpa pojat 7.4. ja joukkue 9.-10.4.
Kaikki kilpailuun ilmoitetut miekkailijat:
- Kalpa U17 tytöt >
- Kalpa U17 pojat >
- Kalpa U20 tytöt >
- Kalpa U20 pojat >
- Kalpa U20 tytöt joukkue >
- Kalpa U20 pojat joukkue >
----------
Suomen joukkue nimetään 4.2. Espoon Young Lions MC-kilpailun jälkeen. Joukkueen valintakriteerit >