Veteraanien SM-kilpailu, Kuopio
24.11.2018 – 25.11.2018
Tulokset
Tulosseuranta >
Täydelliset tulokset >
Kisatunnelmia Kuopion Miekkailijoiden julkaisemissa KUVISSA >
SM-MITALISTIT
Floretti miehet 40-70+
1. HEISKARI Mika Oulun Miekkailuseura
2. HILTUNEN Jussi Oulun Miekkailuseura
3. SEPPÄNEN Ilkka Saimaan Säilät
3. KARES Antti Kuopion Miekkailijat
16 os.
Säilä miehet 40-70+
1. JUSLIN Henry Porvoon Miekkailijat
2. KESKINIVA Arto Porvoon Miekkailijat
3. HYVÄRINEN Antti Kuopion Miekkailijat
3. HILTUNEN Jussi Oulun Miekkailuseura
9 os.
Kalpa miehet 40+
1. LAHTI Tuure Taneli Miekka Miehet
2. PARIKKA Julius Espoon Miekkailijat
3. AFANASSIEV Igor Espoon Miekkailijat
3. LAHTINEN Kai Pyhän Olavin Miekkailijat
8 os.
Kalpa miehet 50+
1. LÖNNBERG Oskar Espoon Miekkailijat
2. KARES Antti Kuopion Miekkailijat
3. RIMPILÄINEN Pekka Mikkelin Miekkailijat
3. JUSLIN Henry Porvoon Miekkailijat
14 os.
Kalpa miehet 60-70+
1. LAUHIO Seppo Miekka Miehet
2. SAARINEN Ilari Saimaan Säilät
3. PAAKKANEN Heikki Habda Helsinki
3. SEPPÄLÄ Anssi Habda Helsinki
7 os.
Floretti naiset 40-70+
1. SOMEROJA Marja-Liisa Helsingin Miekkailijat
2. TALLROTH-KOCK Lena Helsingin Miekkailijat
3. HALINEN Anna-Maija Helsingin Miekkailijat
3. KAHILA Satu Helsingin Miekkailijat
7 os.
Kalpa naiset 40-70+
1. HEINÄMAA Anna Pyhän Olavin Miekkailijat
2. TALLROTH-KOCK Lena Helsingin Miekkailijat
3. KOJO Sari Porvoon Miekkailijat
3. ALANEN Ulla-Riikka Porvoon Miekkailijat
22 os.
Kalpa miehet joukkue
1. ESPOON MIEKKAILIJAT (AFANASSIEV Igor, LEHTINEN Kari, LÖNNBERG Oskar, PARIKKA Julius)
2. KUOPION MIEKKAILIJAT (HYVÄRINEN Antti, KARES Antti, NIEMINEN Olli, SOININEN Sami)
3. HELSINGIN MIEKKAILIJAT (AHO Tapio, PIETINEN Jukka, VUORINEN Juha)
5 jouk.
Floretti miehet joukkue
1. OULUN MIEKKAILUSEURA (DEGERMAN Risto, HEISKARI Mika, HILTUNEN Jussi, LASANEN Mika)
2. HELSINGIN MIEKKAILIJAT (LINDROOS Hilding, PIETINEN Jukka, VUORINEN Juha)
3. KUOPION MIEKKAILIJAT (HYVÄRINEN Antti, KARES Antti, NIEMINEN Olli, SOININEN Sami)
3 jouk.
Kalpa naiset joukkue
1. HELSINGIN MIEKKAILIJAT (HALINEN Anna-Maija, SOMEROJA Marja-Liisa, TALLROTH-KOCK Lena)
2. PORVOON MIEKKAILIJAT (ALANEN Ulla-Riikka, KOJO Sari, KORHONEN Ilona, KYMÄLÄINEN Sirkka-Liisa)
3. KALPAVELJET (ISTREFI Tita, LEHTONEN Ritva-Leena, NYLUND Johanna)
6 jouk.
Tietoa kilpailusta
Järjestäjä: Kuopion Miekkailijat
Paikka: Studentian Urheiluhallil, Yliopistonranta 3, Kuopio
Kilpailukutsu > (Ophardt)
Kilpailuun ilmoitetut miekkailijat ja tuomarit >
Sähköpostitse ilmoitetut miekkailijat;
- Olli Nieminen, KUMI lisästään Kuopion Miekkailijoiden kaikki joukkueisiin (kalpa, floretti, säilä) / ltk 16.11.2018
Jälki-ilmoittautuminen:
HFM miesten florettijoukkue: Hilu Lindroos, Jukka Pietinen ja Juha Vuorinen / 19.11./ltk
VAHVISTETUT SARJAT
Naiset:
- Kalpa naiset 40-70v
- Kalpa naiset joukkue
- Floretti naiset 40-70v
Miehet
- Floretti miehet 40-70v
- Floretti miehet joukkue
- Säilä miehet 40-70v
- Kalpa miehet 40v
- Kalpa miehet 50v
- Kalpa miehet 60-70v
- Kalpa miehet joukkue
Peruunutuneet sarjat:
Säilä naiset, säilä naiset joukkue, säilä miehet joukkue, floretti naiset joukkue.
SM-tuomarit: Jonni Korhonen, Hilding Lindroos, Katri Savolainen, Kaisa Thodén, Teemu Tokola, varalla/näyttökoe Panu Hovinen. Lue lisää >
Liiton valvoja: Terho Mustonen
Ikäsääntö: Veteraanisarjan ikä tulee saavuttaa samana vuonna kun kisa käydään:
- 40v 1978-1969
- 50v 1968-1959
- 60v 1958-1949
- 70v 1948-
______________
HUOM: Laita viestiä ilmot@fencing-pentathlon.fi jos ilmoitautumisessa on ongelmia, määräaikaan 16.11. mennessä sähköpostitse ilmoitetut SM-ilmot huomioidaan !