Bratislava CC U17, kalpa ja floretti
11.1.2019 – 13.1.2019
Tulokset
SUOMALAISTULOKSET
Kalpa pojat joukkue:
128-cup: Suomi suoraan seur. kierrokselle, ranking 22.
64-cup: Suomi - Puola3, voitto 45-40
32-cup: Suomi - Viro, voitto 45-41
16-cup: Suomi - USA, voitto 44-43
8-cup: Suomi - Venäjä1, tappio 27-45
Sijoitusottelut:
Suomi - Sveitsi, voitto 45-36
Suomi - USA3, voitto 45-38
Suomi lopputuloksissa upeasti 5.
Mukana 72 joukkuetta!
Floretti pojat:
42. YLITERVO Santeri FIN
202 os.
Kalpa pojat:
34. HEINAMAA Akseli FIN
221. RANTANEN Joona FIN
245. KUHTA Marko FIN
280. PIRHONEN Petri FIN
283. AFANASSIEV Nikita FIN
314. KYKKANEN Robert FIN
347 os.
Kalpa tytöt joukkue:
64-cup: Suomi - Puola3, tappio 41-45
Suomi 35. / 62 joukkuetta
Kalpa tytöt:
136. POYSTI Laura FIN
208. SOHLBERG Oona FIN
272. TERHO Liisa FIN
297. VEHVILAINEN Vilma FIN
307 os.
Tietoa kilpailusta
U17 tytöt ja pojat, kalpa ja floretti
Kilpailukutsu >
Suomesta kilpailuun osallistuvat:
Kalpa tytöt: Laura PÖYSTI HFM, Oona SOHLBERG EM, Liisa TERHO KAVE, Vilma VEHVILÄINEN TMÅF
Kalpa pojat: Nikita AFANASSIEV EM, Akseli HEINÄMAA KAVE, Marko KUHTA EM, Robert KYKKÄNEN PM-BF, Petri PIRHONEN EM, Joona RANTANEN EM
Floretti pojat: Santeri YLITERVO OMS
Suomen joukkueet: joukkuekilpailussa:
Kalpa tytöt: Laura PÖYSTI, Oona SOHLBERG, Liisa TERHO, Vilma VEHVILÄINEN (= EM-joukkue)
Kalpa pojat: Akseli HEINÄMAA, Marko KUHTA, Robert KYKKÄNEN, Petri PIRHONEN (= EM-joukkue)
Kaikki kilpailuun ilmoitetut miekkailjat:
- kalpa tytöt >
- kalpa pojat >
- floretti poja
- kalpa tytöt joukkue >
- kalpa pojat joukkue >
KILPAILUOHJELMA
Friday 11 January
08h30 Women´s EPEE Individual
10h00 Men´s FOIL Teams
Saturday 12 January
08h30 Men´s EPEE Individual
10h00 Women´s EPEE Teams
Sunday 13 January
08h30 Men´s FOIL Individual
10h00 Men´s EPEE Teams
HUOM: Kilpailijat ovat velvolliset tarkistamaan mahdolliset aikataulumuutokset kv. liiton/järjestäjien sivuilta. Liitto ei vastaa kilpailujärjestäjien aikataulumuutosten aiheuttamista kuluista
Tuomarikustannus 70 eur/miekkailija. Suomen velvoitetuomareina toimivat Juhani Pääkkönen ja Markku Terho.
Suomen joukkueiden valinta
- Valinta-ajankohta: Valmennuspäällikkö nimeää joukkueet (maks. 5) pian Kööpenhaminan CC-kilpailun jälkeen.
- Joukkuekilpailusta kiinnostuneiden tulee ilmoittautua Ophardtiin (henkilökohtainen kilpailu) viimeistään 26.11.
- Suomen 1. joukkue = EM arvokisajoukkue
----------------------
Kilpailuun ilmoittautumiset Ophardtin kautta 14.12.2018 mennessä.
Kilpailuun ilmoitetut miekkailijat >