Kupittaa Tournament
28.9.2019 – 29.9.2019 FIE satellite World Cup and European Veterans Circuit, epee men and women. Nordic Championships for fencers from NFU countries.
Tulokset
Tulosseuranta>
Täydelliset tulokset > Sat MC
Täydelliset tulokset > Veteran Circuit
Tulostiedote sat MC >
Tulostiedote Veteran Circuit >
FIE SATELLITE WORLD CUP, MIEHET
1. JORGENSEN Patrick DEN
2. PRIINITS Sten EST
3. ALSHATTI Abdulaziz KUW
3. KUROCHKIN Andrey RUS
---
6. TAURIAINEN Topias FIN
7. PAAVOLAINEN Jaakko FIN
17. VUORINEN Niko FIN
30. SAVELAINEN Joonas FIN
32. GRASBECK Gunnar FIN
36. SEEVE Teemu FIN
40. HONKASALO Mikko FIN
43. KILJANDER Oskar FIN
46. NUOTIO Tatu FIN
57. OJALA Tuomas FIN
59. KALLIO Matias FIN
61. JUTILA Julius FIN
64. PIRHONEN Petri FIN
65. TOKOLA Teemu FIN
68. TERHO Jussi FIN
73. ROSENLUND Ville FIN
73. KOSUNEN Tommi FIN
84. JANTTI Jan FIN
86. KYKKANEN Robert FIN
93. PIETINEN Jukka FIN
94. SANI Ville FIN
95. KERANEN Miika FIN
96. PAHKALA Pyry FIN
98. KORHONEN Pekka FIN
99. RISSANEN Aapo FIN
100. KUVAJA Ville FIN
102. NUUJA Kalle FIN
103. VUORINEN Juha FIN
YHT 103 OS
FIE SATELLITE WORLD CUP, NAISET
1. KIRPU Erika EST
2. BELJAJEVA Julia EST
3. EMBRICH Irina EST
3. LINDE Asa SWE
----
13. SYVÄLÄ Ilona FIN
22. VUORINEN Anna FIN
23. LEHTONEN Suvi FIN
28. JAAKKOLA Outi FIN
31. HYVÖNEN Nina FIN
40. SOHLBERG Oona FIN
42. TAURIAINEN Sofia FIN
48. VORNANEN Anni FIN
50. VEHVILAINEN Vilma FIN
52. TERHO Maija FIN
57. RITAKALLIO Rilla FIN
58. SALMINEN Anna FIN
59. TUOMINEN Maija FIN
60. TERHO Liisa FIN
64. LEHTONEN Ritva-Leena FIN
65. ISTREFI Tita FIN
68. PITKANEN Riina FIN
YHT 68 OS
EUROPEAN VETEAN CRICUIT
European Veterans Circuit -kalvan osakilpailu
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V40 MIEHET
1. GOETZ Gregory FRA
2. KHREBTOV Andrei RUS
3. ROSENLUND Ville FIN ja ABALOS Manuel ESP
...
6. HONKASALO Mikko FIN
7. PAHKALA Taneli FIN
10. AFANASSIEV Igor FIN
12. RISSANEN Joona FIN
14. NUUJA Kalle FIN
15. PAAKKANEN Otto FIN
15 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V50 MIEHET
1. KRZEMINSKI Mariusz POL
2. DALLA GIOVANNA Gianni ITA
3. SHARAFIEV Boris RUS ja SERGUN Eduard FIN
...
7. ASPLUND Janne FIN
10. KYLLIJOKI Velijussi FIN
15. HEISKARI Mika FIN
17. KESKINIVA Arto FIN
21. KILJANDER Toni FIN
23. VUORINEN Juha FIN
24. PIETINEN Jukka FIN
26. JUSLIN Henry FIN
26 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V60 MIEHET
1. ZAGORULKO Alexandr RUS
2. STOCK Jean BEL
3. DESCHAMPS Michel BEL ja KERNOHAN Hugh Deans GBR
...
12. KÄYHTY Juha FIN
14. TERHO Markku FIN
14 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V70 MIEHET
1.VON BRANDIS Cordt NOR
2. PAAKKANEN Heikki FIN
3. STANGELAND Eyvind NOR ja SEPPÄNEN Ilkka FIN
….
5. AHO Tapio FIN
5 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V40 NAISET
1. HYVÖNEN Nina FIN
2. VANDEWALLE Nathalie BEL
3. VIITA Mili FIN EMELIANOVA Natalia RUS
...
5. KUUSIKUMPU Katja FIN
6 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V50 NAISET
1. DE GROOTE Annica SWE
2. TALLROTH-KOCK Lena FIN
3. HESKETT Ingrid GBR ja CANO DIOSA Rosa Maria ESP
...
5. ISTREFI Tita FIN
8. HEINÄMAA Anna FIN
10. KOJO Sari FIN
11. TUOMINEN Maija FIN
12. WIENS Varpu FIN
13. VEIJOLA Anna FIN
14. LUNDÉN Sara FIN
15. SOITIALA Paula FIN
16. KYMÄLÄINEN Sirkka-Liisa FIN
18 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V60 NAISET
1. HOFFMANN Ibolya HUN
2. LEHTONEN Ritva-Leena FIN
3. KOLCZONAY Ernone Judit HUN ja LACHETTI Laurette IRL
...
5. NYLUND Johanna FIN
6. KOIVUOJA Mervi FIN
6 os.
EUROPEAN VETERANS CIRCUIT - V70 NAISET
1. SOMEROJA Marja-Liisa FIN
2. LUNDGREN Sirpa FIN
3. POLKKO Seija FIN
3 os.
________________________________
PM-TULOKSET 2019
NAISET
1. KIRPU Erika EST
2. BELJAJEVA Julia EST
3. EMBRICH Irina EST ja LINDE Asa SWE
MIEHET
1. JORGENSEN Patrick DEN
2. PRIINITS Sten EST
3. SALM Jüri EST ja TAURIAINEN Topias FIN
V40 NAISET
1. HYVÖNEN Nina FIN
2. VIITA Mili FIN
3. KUUSIKUMPU Katja FIN ja RIIS-OLSEN Elvyra DEN
V50 NAISET
1. DE GROOTE Annica SWE
2. TALLROTH-KOCK Lena FIN
3. ISTREFI Tita FIN ja WARVSTEN Kerstin SWE
V60 NAISET
1. LEHTONEN Ritva-Leena FIN
2. NYLUND Johanna FIN
3. KOIVUOJA Mervi FIN
V70 NAISET
1.SOMEROJA Marja-Liisa FIN
2. LUNDGREN Sirpa FIN
3. POLKKO Seija FIN
V40 MIEHET
1. ROSENLUND Ville FIN
2. HONKASALO Mikko FIN
3. PAHKALA Taneli FIN ja METIUNAS Regimantas LTU
V50 MIEHET
1. SERGUN Eduard FIN
2. ASPLUND Janne FIN
3. MELNIKOV Sergei EST ja SJÖDAHL Fredrik SWE
V60 MIEHET
1. ENGSTRÖM Urban SWE
2. ELFVERSON Göran SWE
3. KÄYHTY Juha FIN ja TERHO Markku FIN
V70 MIEHET
1. VON BRANDIS Cordt NOR
2. PAAKKANEN Heikki FIN
3. STANGELAND Eyvind NOR ja SEPPÄNEN Ilkka FIN
Place: Turku, Kupittaa
Organizer: Turku Fencing Club and Finnish Fencing and Pentathlon Association
PROGRAM
28.9.2019 FIE SATELLITE WORLD CUP, epee men and women. Invitation >
Nordic Challenge - Stockholm-Turku-Oslo and Nordic Championships.
All entries: Epee men > ja Epee women >
Tietoa sat MC kilpailusta >
29.9.2019 EUROPEAN VEETRAN CIRCUIT, epee men and women. Invitation >
Nordic Championships.
All entries: Veteran Circuit > Timetable: Confirmed schedule > Initial ranking: EVF ranking >
Tietoa veteraanikilpailusta >
Suomalaistuomareina toimivat:
Sat MC: Jonni Korhonen, Verna Mustonen, Dimitar Pruginic, Katri Savolainen, Lena Tallroth-Kock
Veteran Circuit: Jonni Korhonen, Laura Lundgren, Elena Mattsson, Verna Mustonen, Dimitar Pruginic, Katri Savolainen
-----------------------------------------
Ilmoittautumiset molempiin kilpailuihin Ophardtin kautta 6.9. mennessä!
HUOM: Puuttuvan FIE-lisenssin takia seuraavia miekkailijoita ei voitu ilmoittaa sat MC kilpailuun: Anna Heinämaa SASÄ, Joona Tuominen EM, Aaro Kangasniemi TMÅF
Sat MC-kilpailu vaatii kansallisen kilpailulisenssin lisäksi kauden 2019-2020 FIE-lisnessin.
Veteraanikilpailu vaatii vain kansallisen kilpailulisenssin.